Visual Production - koncerty, spektakle, festiwale

Czarna Komedia

Spektakl komediowy

26.11.2023 DĄBROWA górnicza

GODZINA 16:00 | 19:00

pałac kultury zagłębia

Bilety OD 99 zł

Multimedia

Partnerzy

Kup Bilety
Teatr Kamienica logo

Informacje

“Czarna komedia” autorstwa Petera Shaffera to jedna z najczęściej grywanych komedii na świecie. Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek.

Młody, dobrze zapowiadający się rzeźbiarz staje przed podwójną życiową szansą. Tego samego dnia, w jego mieszkaniu ma się pojawić słynny milioner, koneser sztuki, zainteresowany kupnem jego prac, a także przyszły teść – groźny Pułkownik. Na obu powinien zrobić piorunujące wrażenie. Chcąc więc zaprezentować się jak najlepiej, pożycza z mieszkania nieobecnego przyjaciela stylowe meble. I pewnie wszystko poszłoby gładko, gdyby…nagle nie zgasło światło. 

Awaria wywołuje lawinę niespodziewanych zdarzeń. W ciemnościach spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilku, dość niespodziewanych gości. Wymagająca angielska narzeczona wraz z papciem – niezrównoważonym wojskowym; nieznosząca sprzeciwu kochanka; sąsiadka – stara panna, amatorka śpiewania psalmów i wyskokowych trunków; sąsiad gej – uroczy, zmanierowany, wykwintny i podkochujący się w głównym bohaterze. Do tego wszystkiego elektryk, którego nietrudno pomylić z milionerem i wreszcie milioner, którego dość łatwo można wziąć za pracownika elektrowni.

Czas trwania spektaklu: 120 minut z przerwą.

Występują

Mateusz Damięcki

Jacek Lenartowicz

Jacek Lenartowicz

Elżbieta Jarosik

Anna Maria Jarosik

Jacek Kopczyński

Sebastian Konrad

Milena Staszuk

Albert Osik

26.11.2023

godz. 16:00

Pałac Kultury Zagłębia

Dąbrowa Górnicza

26.11.2023

godz. 19:00

Pałac Kultury Zagłębia

Dąbrowa Górnicza