Visual Production - koncerty, spektakle, festiwale
Kolacja na cztery ręce - spektakl

KOLACJA NA CZTERY RĘCE

KOMEDIA TEATRALNA

7.10.2020 POZNAŃ

GODZINA 18:00 i 20:45

AULA ARTIS

BILETY: 130 zł (GOLD) / 110 zł (SILVER) / 90 zł (BRONZE) / 75 zł (GREEN)

Multimedia

Partnerzy

Informacje

W związku z obowiązującymi wytycznymi sanitarno-epidemicznymi informujemy, że należy mieć ze sobą wypełnione oświadczenie COVID-19. Oświadczenie należy pobrać korzystając z przycisku poniżej, a następnie wydrukować i wypełnić. Będąc na miejscu należy trzymać się wytycznych organizatora. Należy również zasłaniać nos i usta. Przed wejściem na salę będzie obowiązywała dezynfekcja rąk. Sala przed każdym wydarzeniem zostanie dokładnie zdezynfekowana.
Aromat świeżych warzyw i owoców, pachnąca zupa grzybowa oraz najbardziej wyszukane gatunki owoców morza – barokowy przepych „Kolacji na cztery ręce” może oszałamiać. Do stołu, a właściwie do fortepianu zasiada dwóch wielkich kompozytorów XVIII wieku – Jerzy Fryderyk Haendel (Emilian Kamiński) i Jan Sebastian Bach (Olaf Lubaszenko). Ich słownemu pojedynkowi przygląda się tajemniczy i dowcipny miłośnik opery, kamerdyner Schmidt (Maciej Miecznikowski).

Dwaj muzyczni geniusze, dwa skrajnie różne charaktery. Pierwszy – miłośnik londyńskich salonów, bogaty i wpływowy, ulubieniec królów. Drugi – skromny, biedny, ale uznany i szanowany. Urodzeni w tym samym roku, doskonale znali nawzajem swoją twórczość, lecz nigdy się nie spotkali. Czy pod wyszukanymi strojami i kunsztownymi perukami mogą się kryć zwykłe ludzkie słabości?

Paul Barz, niemiecki dramatopisarz i muzykolog, poddaje obu wirtuozów uważnej analizie. Fikcyjne spotkanie tych dwóch postaci stanowi okazję do refleksji nad zaskakująco współczesnymi problemami. Czy pogoń za sukcesem, władzą i wpływami może dać człowiekowi szczęście? Jaka jest cena sławy? Czy sztukę można wycenić?

„Kolacja na cztery ręce” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego to przedstawienie szlachetne, budzące salwy szczerego śmiechu. Nacisk został w nim położony na zaprezentowanie aktorskiego kunsztu, żywy kontakt z publicznością i przypomnienie Widzom, czym może być teatr.

O spektaklu...

Występują

Emilian Kamiński

Emilian Kamiński

Olaf Lubaszenko

Maciej Miecznikowski

Maciej Miecznikowski

7.10.2020

godz. 18:00

Aula Artis

POZNAŃ

7.10.2020

godz. 20:45

Aula Artis

POZNAŃ