Visual Production - koncerty, spektakle, festiwale
Tresowany Mężczyzna Spektakl

Tresowany Mężczyzna

Spektakl komediowy

2.12.2023 ŁÓDŹ

GODZINA 17:00 | 19:30

Teatr im. Stefana Jaracza

BILETY: OD 110 ZŁ

Multimedia

Partnerzy

Informacje

Szaleńcze kaskady śmiechu, a pod spodem pytania o współczesne, zawiłe relacje między kobietą a mężczyzną. Przezabawna komedia, będąca jednocześnie przepisem na to jak rozmawiać z matką, żoną, mężem, czy córką.

Kobiety na wysokich stanowiskach i z dobrą pensją to fakt. Ale nie każdemu facetowi się to podoba. Tym bardziej, gdy awans przychodzi do młodszej koleżanki z pracy, która jednocześnie jest partnerką w życiu…

Sebek (Adam Serowaniec), wychowany co prawda w duchu równouprawnienia, ma z tym ewidentny problem. To on chciałby być głową rodziny – twardym i stanowczym mężczyzną, który sam decyduje, kiedy wyciągnąć pierścionek zaręczynowy. Tylko czy przebojowa Helena (Marta Chodorowska), jej mama (Dorota Chotecka) i mama Sebka (Justyna Sieńczyłło) pozwolą mu na to? Czy znajdą sposób, by go „wytresować” do roli, którą dla niego przewidziały?

Komedię „Tresowany mężczyzna” napisał John von Duffel na motywach bestsellera Esther Vilar „Der dressierte Mann”.

Recenzje

5/5

Są powody do zadowolenia po premierze „Tresowanego mężczyzny” w Teatrze Kamienica! Wszystko zaczyna się od dobrego tekstu (sztukę napisał John von Düffel na motywach bestsellera Esther Vilar). Cztery osoby na scenie – i na szczęście to nie są dwie pary, które – jak wszędzie – wymieniają się partnerami! To zupełnie inna historia, bardzo życiowa – i zabawna. Oto bowiem dwoje zakochanych młodych ludzi (Helena i Sebek) staje przed szansą życiowej stabilizacji. Tylko jak przeżyć, że to ona dostała pracę, na którą nadzieję miał on? Jak nie zwariować, gdy ona przynosi do domu trzydzieści tysięcy (bez premii), a on – dziesięć razy mniej? Dodajmy do tego dwie mamusie z piekła rodem, które – mimo dzielących je różnic – zawiązują komitywę, by uzmysłowić Helence, że tylko odpowiednia tresura mężczyzny daje podwaliny szczęśliwego związku!

Chochlik kulturalny

Występują

Justyna Sieńczyłło

Justyna Sieńczyłło

Marta Chodorowska

Marta Chodorowska

Dorota Chotecka

Dorota Chotecka

Adam Serowaniec

Adam Serowaniec

2.12.2023

godz. 17:00

Teatr Jaracza

ŁÓDŹ

2.12.2023

godz. 19:30

Teatr Jaracza

ŁÓDŹ