Visual Production - koncerty, spektakle, festiwale

Uku w Operze

SHOW MUZYCZNO-KABARETOWE

26.02.2024 Poznań

GODZINA 19:00

Teatr Wielki w poznaniu

Organizator

Multimedia

Partnerzy

Informacje

Uku w Operze – to zaskakujące połączenie szeroko pojętej muzyki poważnej, klasycznej, ale także wielkich przebojów muzyki pop i rock z… Ukulele! To kontynuacja wyjątkowego koncertu, którego premiera miała miejsce na 7. Międzynarodowym festiwalu „Cały Poznań Ukulele”.

 

Co łączy Operę i Ukulele?

Jak ten najradośniejszy z instrumentów sprawdza się w muzyce klasycznej? Czy muzyka poważna może być zabawna? Czy muzyka rozrywkowa może zabrzmieć inaczej? Czy Jacek Wójcicki boi się Ukulele? Czy Kasia Pakosińska potrafi potraktować tę „małą gitarkę” poważnie? Czy Hania Śleszyńska umie zaśpiewać walca? Czym właściwie jest Ukulele? No i… co na to Piotr Gąsowski?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie już 26 lutego w poznańskim Teatrze Wielkim. Poza Kasią, Hanią i Jackiem tłumaczyć się będą muzycznie także wirtuoz skrzypiec – Mariusz Patyra, Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, klasyczny Kwartet Sympatyczny oraz wspaniali poznańscy muzycy rozrywkowi. Wyjątkowe połączenie pięknej muzyki i genialnych artystów z małą, niepozorną, wesołą hawajską gitarką gwarantuje niezapomniane, pełne radości i uśmiechu przeżycie!

Tego się nie da opowiedzieć, to trzeba zobaczyć…

 

WYKONAWCY:

Katarzyna Pakosińska

Hanna Śleszyńska

Mariusz Patyra

Jacek Wójcicki

oraz (zaangażowany w sprawę) głos Piotra Gąsowskiego,

a także PPNOU (Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele),

klasyczny Kwartet Sympatyczny i inni wspaniali muzycy.

 

Występują

Katarzyna Pakosińska

Hanna Śleszyńska

Mariusz Patyra

Jacek Wójcicki

26.02.2024

godz. 19:00

Teatr Wielki

POZNAŃ