Spektakl Via-Gra Poznań

VIA GRA

Spektakl komediowy

28.08.2021 POZNAŃ

GODZINA 16:30 | 19:30

TEATR APOLLO

BILETY: 130 zł (GOLD) / 110 zł (SILVER) / 95 zł (BRONZE)

Multimedia

Partnerzy

Informacje

Słodko-gorzka, nad wyraz inteligentna komedia z wątkiem kryminalnym w tle. “Via-gra” to życiowy spektakl o codziennej rutynie w małżeństwie, skrywanych przez lata pretensjach, niespełnionych marzeniach, porzuconych i na nowo rozpalonych ambicjach oraz odradzającym się apetycie na życie.

On (Przemysław Bluszcz) – przedsiębiorca w średnim wieku, który poświęcił życie swojej firmie, ona (Justyna Sieńczyłło) – kobieta przyzwyczajona do luksusu, spragniona miłości i uwagi, ale przez lata zaniedbywana przez męża. Walter i Renata od dawna są razem, jednocześnie będąc osobno. Punktem zwrotnym staje się dla niego przejście na emeryturę. Wówczas stara się naprawić i wynagrodzić żonie stracone lata. W szczerej rozmowie całą odpowiedzialność za nieudany związek bierze na siebie. Nie wie, że jego starania skazane są na niepowodzenie, ponieważ żona od dziesięciu lat ma kochanka (Waldemar Błaszczyk) – sąsiada i jednocześnie serdecznego przyjaciela Waltera. Czy próba ratowania tego związku powiedzie się?

Autor tekstu, popularny niemiecki dramaturg Fred Apke, bawi widzów przewrotnymi dialogami, jednocześnie prowokując do refleksji nad ich własnym życiem. Lekka, komediowa forma pozwala na dystans wobec spraw ważnych i poważnych. Puenta sztuki pozostawia z pytaniem o sens zmian w życiu – lepiej późno niż wcale?

Czas trwania spektaklu: 120 minut z przerwą.

Występują

Justyna Sieńczyłło

Justyna Sieńczyłło

Przemysław Bluszcz

Przemysław Bluszcz

Waldermar Błaszczyk

Waldemar Błaszczyk

28.08.2021

godz. 16:30

Teatr Apollo

POZNAŃ

28.08.2021

godz. 19:30

Teatr Apollo

POZNAŃ